اصفهانEnglishاصفهاننقشه پرتالاصفهاناصفهانصفحه اصلیاصفهاناصفهانایرانایران
فاصلهاطلاعیه هافاصلهمیز خدمات الکترونیکی سازمان هواشناسیفاصلهارتباط با مافاصلهدرباره مافاصلهنظرسنجیفاصلهسوالات متداول
اخبار
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

عاشورا، تنها حكايت عطش، ستم و اسارتي نيست كه بر خاندان پيامبر(ص) رفت؛ عاشورا، تجلي گاه ايمان، عشق و حماسه نيز هست. عاشورا، تمام روح زمان است در كالبد زمين. عاشورا، هويت ماست . عاشورا،يك پيام آسماني در زمين كه پژواك آن همواره به گوش وجدان هاي بيدار آزادگان درهر زمان و مكان مي رسد و آنان را به خود فرا مي خواند.

عاشورا،يك روز در يك جغرافياي خاص نيست. گستره عاشورا چنان وسيع است كه تاريخ ظرفيت آن را ندارد. فرهنگ عاشورا و مفاهيم والاي مكتبي اش به آدمي مي آموزد تا زماني كه به حق،عمل و از باطل دوري نمي شود، اهل ايمان بايد به ديدار پروردگارشان مشتاق و راغب باشند كه سرور و سالار شهيدان ، مرگ را در چنين شرايطي جز سعادت و زندگي در كنار ظالمان را جز سيه روزي و ننگ نمي دانست.عاشورا، حجت را بر انسان تمام كرد تا هيچ كس را هيچ گاه بهانه نماند. اينجا شيرخواره نيز مي تواند فرياد بزند، بگريد و در صفير زهر آگين تيري سه شعبه، مظلوميت حق را بازگو كند. اينجا نوجواني مي تواند اسب عشق زين كند و در دريايي از تيغ وسنگ و نيزه و قهقهه فرو رود. اينجا مردي مي تواند تشنگي اش را در امواج رودخانه، پيش پاي عطش روح،قرباني كند و تشنه كام از آب بيرون آيد و بازوانش را در دفاع از حريم ايمان رها كند و مشكي از رشادت و حماسه و عشق را به خيمه هاي فردا برساند.امروز عاشوراست و فاصله ميان عاشق و معشوق،فرا رفتن و فرود آمدن شمشيري است در ازاي يك تير، پرتاب يك سنگ و نوازش آرام خنجري بر حلقوم.فاصله ها برمي خيزند.ازصبحگاه تا شامگاه، فرصت پرواز است. تشنه كامان بركوثر وصال،دل بسته اند. دل ها ملتهب از ملاقات مبارك پوست با شمشير،سينه با نيزه،تن با تيغ و پاره پاره پيكري با سم اسبان مهاجم است.

امروز عاشوراست و خيمه ها ميزبان لهيب شعله ها ، گونه ها در انتظار سيلي ستم،دست ها در تمناي زنجير،پاي ظريف كودكان ميهمان زخم خارسكان و چشم در سايه بان خورشيد،درگستره بيابان در جست وجوي پدر،عمو،برادر و ياور......

 
142
1398/06/17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
تماس با مدیر کل
میز خدمت الکترونیک
اخبار هواشناسیاخبار هواشناسي استان اصفهان

اخرین تصویر ماهواره

عضویت در سامانه تهک
/
سایت سامد
//
ورود اعضا
شناسه کاربري
کلمه رمز

کدامنیت  forget کلمه رمز را فراموش کرده ام
register ثبت نام

Powered by DorsaPortal